Sabo hét gezicht bij herhuisvesting

Voor de sloop en nieuwbouw in de Zaanse Peperstraat werkte Opportunity Vastgoed samen met Sabo Advies. Hoe beviel het en zouden ze Sabo opnieuw inhuren? We interviewden projectontwikkelaar Judith Wintraecken in verband met ons tienjarig jubileum.

“We zijn heel tevreden over de samenwerking. Sabo Advies is deskundig op het gebied van wet- en regelgeving en heeft veel ervaring in het omgaan met huurders. Dat doen ze op een empathische manier. We werken al bijna 5 jaar samen. De samenwerking zet zich ook nog voort in de komende jaren voor de herhuisvesting van fase 2. Dat zegt volgens mij genoeg.”

Wat is het grootste verschil dat Sabo heeft gemaakt?

“Ze zijn het gezicht geworden van Opportunity Vastgoed voor de herhuisvesting van vaste huurders. Als projectconsulenten zijn ze aanwezig bij bijeenkomsten, doen huisbezoeken, houden spreekuren en maken een sociaal plan. Als mensen het spannend vonden om op bezichtiging te gaan, gingen ze mee, bewoners kunnen met al hun vragen en zorgen bij hen terecht. Er waren ook huurders in volle weerstand. Dan bleef Sabo heel rustig ons verhaal vertellen over hoe de herhuisvesting verloopt, maar deinsde niet terug. Een aantal mensen bleven tegen, met één persoon eindigden we uiteindelijk bij de rechter. Daartegenover staan vele  ̶  eerst boze  ̶  huurders, die niet weg wilden, maar nu positief terugkijken op de herhuisvesting. Daar heeft Sabo door haar manier van werken voor gezorgd.”

Sloot het eindresultaat aan bij de verwachtingen?

“Ja helemaal. De herhuisvesting in fase 1 is goed verlopen, we zijn in juni met de sloop gestart.

Fotocredits: Paco Nunez